^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi

Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi laureatem grantu

tu_mieszkam_tu_zmieniam_grant_2015_4"Czeladzianie na salonach" to projekt Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, który został wyróżniony w II edycji ogólnopolskiego konkursu Banku Zachodniego WBK "Tu mieszkam, tu zmieniam". Województwo śląskie zgłosiło 211 projektów, z których jury w osobach: prezesa Banku Zachodniego WBK Mateusza Morawieckiego, prezesa Fundacji BZ WBK Elizy Dzwonkiewicz, aktora Kuby Wesołowskiego oraz redaktora naczelnego dziennika "Polska the Times" Pawła Siennickiego nagrodziło 29 projektów.

16 września w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs, podczas której reprezentanci zwycięskich organizacji odebrali dyplomy i umowy grantowe. SMCz reprezentowała Beta Marcinkowska wieloletni członek Stowarzyszenia i pomysłodawczyni projektu.

Do uczestnictwa w projekcie zostanie zaproszona młodzież z czeladzkich gimnazjów zainteresowana filmem i fotografią. Ich zadaniem będzie zrealizowanie krótkich filmów lub fotoreportaży ukazujących w niebanalny sposób wybitnych czeladzian, np. Czesława Słanię, Zygmunta Szkocnego, Henryka Kuźniaka, Janusza Domagalika, Marka Sikorę, Ilonę Kuśmierską oraz przedstawicieli młodszego pokolenia, np. Łukasza Konopkę.

Celem projektu będzie promocja i upamiętnienie postaci, które wywarły pozytywny wpływ na mieszkańców Czeladzi i przyczyniły się do rozsławienia naszego miasta w kraju oraz za granicą. Mamy także nadzieję, że uda się zbudować wspólnotę międzypokoleniową (członkowie Stowarzyszenia - nauczyciele - młodzież) oraz rozbudzić zainteresowanie gimnazjalistów historią Małej Ojczyzny.

Projekt rozpocznie się w styczniu i potrwa do maja 2016 r., kiedy to profesjonalne jury dokona oceny zrealizowanego materiału i wybierze najlepsze prace będące podsumowaniem programu.

Copyright 2024  Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi