^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi

To już 35 lat czyli "Jubileuszowe spotkanie"

35lecie_smc_czeladz__1Mnóstwo wspaniałych, ciekawych i niepowtarzalnych ludzi, setki wydarzeń oraz niezapomnianych chwil, moc wspomnień i emocji - tak w największym skrócie można streścić minione trzydzieści pięć lat działalności naszego Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi.

Można było się przekonać o tym 2 października, podczas rocznicowego spotkania, które swoją obecnością uświetniła cała rzesza Przyjaciół, sympatyków, darczyńców a także członków założycieli, honorowych członków naszego stowarzyszenia i oczywiście aktualnie działających "miłośników". Od naszych gości usłyszeliśmy niesłychanie dużo serdecznych, gorących i nad wyraz szczerych życzeń, za które z całego serca najpiękniej, jak potrafimy, dziękujemy. Rocznicowe obchody swą obecnością zaszczyciły władze Czeladzi z burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem, przedstawiciele Rady Miasta, była przedstawicielka wicemarszałek Sejmu - Barbary Dolniak, byli też  przedstawiciele Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP z siedzibą w Warszawie. A największą niespodziankę sprawił nam pan Henryk Kuźniak - Honorowy Członek Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, który na tę uroczystość przyjechał specjalnie z Warszawy!

Miło nam poinformować, że za zasługi dla idei regionalizmu Stowarzyszenie zostało uhonorowane medalem im. Aleksandra Patkowskiego, przyznawanym przez Radę Krajową Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP. Natomiast Sejmik Województwa Śląskiego, Złotą Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego wyróżnił  przewodniczącą Stowarzyszenia Ewę Ambroży i wiceprzewodniczącego - Antoniego Krawczyka.

Uroczystościom jubileuszowym towarzyszyła wystawa "Czeladź - OBIEKTYWny portret miasta według Jerzego Żymirskiego" oraz prezentacja rocznicowych wydawnictw: 22 numeru "Zeszytów Czeladzkich" (w 2018 r. mija 25 lat od ukazania się pierwszego numeru "Zeszytów"!) oraz wydawnictw filatelistycznych - kartki pocztowej beznominałowej z przedwojennym widokiem ulicy Pieńkowskiego, "Mojego Znaczka" z logo Stowarzyszenia oraz okolicznościowego datownika.

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia.

Copyright 2024  Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi